Szukaj

Wizyt
3230882

Wystawa Pedagogów

 

Katalog

WYSTAWY PEDAGOGÓW

 

Do pobrania w formacie PDF

Szanowni Państwo

Składam serdeczne podziękowania za udział w jubileuszowej wystawie. Dla mnie prowadzącej szkołę artystyczną jest to prawdziwy zaszczyt. Cieszy mnie fakt, że wszystkie osoby zaproszone chętnie wzięły udział w tym spotkaniu. Taki jubileusz jest okazją do radosnych wspomnień.

Mimo wielu przeciwności z różnych stron, które nieoczekiwanie pojawiały się – szkoła istnieje już 30 lat. Mam nadzieję, że będą w przyszłości znaczniejsze jubileusze i okazja do nowych wystaw.

Życzę Państwu wielu zawodowych sukcesów

Krystyna Umińska

Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku istnieje już 30 lat (w tym czasie kilka razy zmieniało nazwę). Taka rocznica jest okazją do podsumowania działalności, także do wspomnień... Pracowałem w tej szkole 12 lat jako nauczyciel języka polskiego, przez ten czas widziałem, jak się ona rozwija, jak jej mury (najpierw budynek przy ul. Słowackiego, później przy ul. Zapiecek) opuszczają kolejni absolwenci, niektórzy z nich stali się później osobami znanymi. Miałem możliwość poznać wielu pracujących tu nauczycieli uczących przedmiotów ogólnokształcących i przedmiotów artystycznych, wykładowców Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Rozmowy z nimi – nie tylko o sztuce – były dla mnie zawsze prawdziwą przyjemnością.

Z sentymentem wspominam panującą w tej szkole ciepłą, niemal rodzinną atmosferę, dlatego, choć nie pracuję w niej już od kilkunastu lat, zawsze chętnie korzystam z zaproszenia Dyrekcji na wystawy czy na spotkania towarzyskie. Przez ten czas wiele się tu zmieniło, wydłużyła się lista absolwentów i lista sukcesów. W ostatnich latach liceum wzbogaciło się o piękny budynek przy ulicy Kościuszki, znajdujące się w nim pomieszczenia umożliwiają lepsze warunki pracy; w przestronnych salach można przygotowywać wystawy na poziomie ogólnopolskim.

 

Szkoła jednak to przede wszystkim ludzie - grono profesorów i uczniów. Niektórzy z absolwentów powrócili, by pracować jako nauczyciele. Widocznie musieli czuć się tu dobrze i dlatego chcą w tym środowisku dalej przebywać – w nowej roli.

Na wystawie zorganizowanej z okazji jubileuszu 30-lecia Liceum Sztuk Plastycznych można obejrzeć prace zatrudnionych w nim nauczycieli (także tych, którzy są jego absolwentami). Prezentowana twórczość jest różnorodna, jednak to zaledwie symboliczny wycinek bogatego artystycznego dorobku wykładowców. Wystawa jest okazją, by nie tylko zwrócić uwagę na dokonania pedagogów, artyści w tego typu szkole są przecież szczególnym autorytetem i mają duży wpływ na wybór kierunków kształcenia, ale też, by przypomnieć ich obecność w historii szkoły – wpisanej już na stałe w kulturalny pejzaż Włocławka.

Henryk Wasilewski

 

 

SFbBox by afl odds
Copyright