Szukaj

Wizyt
3279810

Wystawa Pedagogów

 

Katalog

WYSTAWY PEDAGOGÓW

 

Do pobrania w formacie PDF

Szanowni Państwo

Składam serdeczne podziękowania za udział w jubileuszowej wystawie. Dla mnie prowadzącej szkołę artystyczną jest to prawdziwy zaszczyt. Cieszy mnie fakt, że wszystkie osoby zaproszone chętnie wzięły udział w tym spotkaniu. Taki jubileusz jest okazją do radosnych wspomnień.

Mimo wielu przeciwności z różnych stron, które nieoczekiwanie pojawiały się – szkoła istnieje już 30 lat. Mam nadzieję, że będą w przyszłości znaczniejsze jubileusze i okazja do nowych wystaw.

Życzę Państwu wielu zawodowych sukcesów

Krystyna Umińska

Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku istnieje już 30 lat (w tym czasie kilka razy zmieniało nazwę). Taka rocznica jest okazją do podsumowania działalności, także do wspomnień... Pracowałem w tej szkole 12 lat jako nauczyciel języka polskiego, przez ten czas widziałem, jak się ona rozwija, jak jej mury (najpierw budynek przy ul. Słowackiego, później przy ul. Zapiecek) opuszczają kolejni absolwenci, niektórzy z nich stali się później osobami znanymi. Miałem możliwość poznać wielu pracujących tu nauczycieli uczących przedmiotów ogólnokształcących i przedmiotów artystycznych, wykładowców Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Rozmowy z nimi – nie tylko o sztuce – były dla mnie zawsze prawdziwą przyjemnością.

Z sentymentem wspominam panującą w tej szkole ciepłą, niemal rodzinną atmosferę, dlatego, choć nie pracuję w niej już od kilkunastu lat, zawsze chętnie korzystam z zaproszenia Dyrekcji na wystawy czy na spotkania towarzyskie. Przez ten czas wiele się tu zmieniło, wydłużyła się lista absolwentów i lista sukcesów. W ostatnich latach liceum wzbogaciło się o piękny budynek przy ulicy Kościuszki, znajdujące się w nim pomieszczenia umożliwiają lepsze warunki pracy; w przestronnych salach można przygotowywać wystawy na poziomie ogólnopolskim.

Czytaj więcej: Wystawa Pedagogów

Pejzaż zimowy - konkurs dla uczniów klas I - V LSP

Zapraszamy do udziału w głosowaniu na Facebooku naszej szkoły na najpiękniejszy pejzaż zimowy.

LINK: https://www.facebook.com/plastykwloclawek/

Wygra ta praca, która otrzyma najwięcej "polubień". Zachęcamy do wnikliwej analizy dzieł i przemyślanego wyboru.Autorzy trzech prac z największą ilością "polubień" zostaną ujawnieni po zakończeniu głosowania tj. po dniu 31 marca 2021 roku i otrzymają nagrody w postaci artykułów plastycznych.
 
We would like to invite You to participate in the selection of the most beautiful winter landscape made by our students. The work with the biggest number of "likes" will be the winner. We encourage You to analyze carefully the artworks and to make a careful choice. The authors of the most outstanding works will be disclosed after the end of voting. The result will be announced after March 31st.
 
 
 
 

Wystawa poplenerowa w Mińsku

Wystawa międzynarodowego pleneru malarskiego "Śladami Herlinga Grudzińskiego"

!

Pobierz katalog!

Napisali o nas!

   

 

Konferencja naukowa i otwarcie wystawy poplenerowej

         W dniu 18 września 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej Międzynarodowego pleneru malarskiego "Śladami Ferdynanda Ruszczyca", której towarzyszyła konferencja naukowa poświęcona życiu i twórczości tego wybitnego artysty, pedagoga i żołnierza. Wymowne znaczenie miał udział w plenerze uczniów Szkoły Sztuk Pięknych im. W.K. Cwirko z Mińska. Na uroczystość przybyli: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty p. Marek Gralik, Wicestarosta Włocławski p. Marek Jaskulski, Z-ca dyrektora Narodowego Muzeum Historii Białorusi p. Aleksander Chromy, prof. Eugeniusz Szunejko ASP w Mińsku, prof. Elżbieta Kędzia Politechnika Łódzka, prof. Piotr Stachlewski ASP w łodzi. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konferencja naukowa

Wystawa poplenerowa

Wykładowcy w czasie przerwy

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Album 1: Konferencja naukowa i otwarcie wystawy

Album 2: Prace uczniów

Album 3. Wystawa w Wilnie

 

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy poplenerowej "Śladami Ferdynanda Ruszczyca", którą poprzedzi mała konferencja naukowa poświęcona dokonaniom wielkiego artysty i pedagoga.

ZAPROSZENIE plik PDF

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

SFbBox by afl odds
Copyright