Szanowni Państwo
Składam serdeczne podziękowania za udział w jubileuszowej wystawie. Dla mnie prowadzącej szkołę artystyczną jest to prawdziwy zaszczyt. Cieszy mnie fakt, że wszystkie osoby zaproszone chętnie wzięły udział w tym spotkaniu. Taki jubileusz jest okazją do radosnych wspomnień.
Mimo wielu przeciwności z różnych stron, które nieoczekiwanie pojawiały się – szkoła istnieje już 30 lat. Mam nadzieję, że będą w przyszłości znaczniejsze jubileusze i okazja do nowych wystaw.
Życzę Państwu wielu zawodowych sukcesów
Krystyna Umińska
Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku istnieje już 30 lat (w tym czasie kilka razy zmieniało nazwę). Taka rocznica jest okazją do podsumowania działalności, także do wspomnień... Pracowałem w tej szkole 12 lat jako nauczyciel języka polskiego, przez ten czas widziałem, jak się ona rozwija, jak jej mury (najpierw budynek przy ul. Słowackiego, później przy ul. Zapiecek) opuszczają kolejni absolwenci, niektórzy z nich stali się później osobami znanymi. Miałem możliwość poznać wielu pracujących tu nauczycieli – uczących przedmiotów ogólnokształcących i przedmiotów artystycznych, wykładowców Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Rozmowy z nimi – nie tylko o sztuce – były dla mnie zawsze prawdziwą przyjemnością.
Z sentymentem wspominam panującą w tej szkole ciepłą, niemal rodzinną atmosferę, dlatego, choć nie pracuję w niej już od kilkunastu lat, zawsze chętnie korzystam z zaproszenia Dyrekcji na wystawy czy na spotkania towarzyskie. Przez ten czas wiele się tu zmieniło, wydłużyła się lista absolwentów i lista sukcesów. W ostatnich latach liceum wzbogaciło się o piękny budynek przy ulicy Kościuszki, znajdujące się w nim pomieszczenia umożliwiają lepsze warunki pracy; w przestronnych salach można przygotowywać wystawy na poziomie ogólnopolskim.
Zapraszamy do udziału w głosowaniu na Facebooku naszej szkoły na najpiękniejszy pejzaż zimowy.
LINK: https://www.facebook.com/plastykwloclawek/
Wystawa międzynarodowego pleneru malarskiego "Śladami Herlinga Grudzińskiego"
W dniu 18 września 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej Międzynarodowego pleneru malarskiego "Śladami Ferdynanda Ruszczyca", której towarzyszyła konferencja naukowa poświęcona życiu i twórczości tego wybitnego artysty, pedagoga i żołnierza. Wymowne znaczenie miał udział w plenerze uczniów Szkoły Sztuk Pięknych im. W.K. Cwirko z Mińska. Na uroczystość przybyli: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty p. Marek Gralik, Wicestarosta Włocławski p. Marek Jaskulski, Z-ca dyrektora Narodowego Muzeum Historii Białorusi p. Aleksander Chromy, prof. Eugeniusz Szunejko ASP w Mińsku, prof. Elżbieta Kędzia Politechnika Łódzka, prof. Piotr Stachlewski ASP w łodzi. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Konferencja naukowa
Wystawa poplenerowa
Wykładowcy w czasie przerwy
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Album 1: Konferencja naukowa i otwarcie wystawy
Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy poplenerowej "Śladami Ferdynanda Ruszczyca", którą poprzedzi mała konferencja naukowa poświęcona dokonaniom wielkiego artysty i pedagoga.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Strona 1 z 4