Szukaj

Wizyt
3279753

Projektowanie ubioru

 

Tkanina artystyczna

            W pracowni tkaniny artystycznej uczeń poznaje proces powstawania tkaniny od projektu przez snucie i wykończenie. Uczy się projektowania dywanów ,kilimów i tkania ich w dalszym procesie za pomocą  splotów; płóciennego, sumakowego ,dywanowego itp.

            Po za tradycyjnym tkaniem form użytkowych uczeń projektuje obiekty przestrzenne i unikatowe poszukując niestandardowych rozwiązań zaczerpniętych z rzeczywistości rozwijając tym wyobraźnie.

            Dzięki zapoznaniu się z podstawami technik tkackich i projektowaniu form użytkowych i unikatowych uczeń może kontynuować naukę na uczelniach artystycznych na następujących kierunkach:

-         tkanina

-         ubiór

-         biżuteria

-         scenografia

-         kostiumografia

-         projektowanie wnętrz

-         design

            W przyszłości może zostać projektantem dywanów, tkanin, ubioru i przedmiotów użytkowych czyli szeroko pojętym designerem.

Aranżacja wnętrz:

Dekoratorstwo:

            Dekoratorstwo, czyli wstęp do projektowania - to specjalność w trakcie, której przekazywana jest wiedza z zakresu:

-        architektury

-        urbanistyki

-        architektury wnętrz

-        architektury krajobrazu

-        wzornictwa

            Specjalność ma za cel przybliżyć specyfikę pracy projektanta/architekta. Uczniowie mają w trakcie zajęć mogą posiąść m. in. umiejętności manualne (tworzenia makiet), uczyć się kompozycji i doboru barw (składanie plansz), obsługi programów (modelowanie brył 3d i rysowanie projektów).

 

            Ponadto mogą nauczyć się pracy w grupie, solidarności, odpowiedzialności za każdy etap procesu projektowania oraz umiejętności nieszablonowego myślenia.

            Zajęcia ze specjalności są prowadzone przez czynnych zawodowo architektów lub projektantów, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach. Przekazywana przez nich wiedza jest później poszerzana i rozwijana na wybranym kierunku studiów.

            Szkoła zapewnia odpowiednie wyposażenie sal dydaktycznych, adekwatne do bieżących potrzeb i etapu nauczania.

            Pracownie wyposażone są między innymi w nowoczesny ploter laserowy o dużym polu roboczym, indywidualne stanowiska komputerowe dla uczniów, a także akcesoria niezbędne do projektowania.

SFbBox by afl odds
Copyright